x Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach przeglądarki.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej
PL | EN
EURO | PLN

Wyszukaj na stronie:

Wyszukaj na stronie:

Dla kogo jest Velaqua?

 

Pływający rower Velaqua to rewelacyjne urządzenie idealne dla osób w każdym wieku. Mogą z niego korzystać osoby w pełni sprawne jak i te z pewnymi ograniczeniami, np. po urazach czy wypadkach.
 

 

PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ ROWERU WODNEGO VELAQUA

 • Aquagym,

 • Agiabiking, Hydrocycling

 • Fitness,

 • Zajęcia relaksacyjne,

 • Rehabilitacja,

 • Fizjoterapia, 

 • Zespołowe i  indywidualne gry, zabawy wodne, zajęcia sportowe, 

 • Forma przejażdżki np. po jeziorze, 

 • Nowa forma aktywnego spędzania wolnego czasu, 

 • Konkursy wodne, 

 • Ciekawy sposób przyciągnięcia klientów do danego ośrodka, hotelu itp. 

 • Poszerzenie oferty w aquaparkach, ośrodkach sportowych przy naturalnych zbiornikach wodnych.

   

   

   

Velaqua sprawdzi się na pewno w:

 • ośrodkach wodnych,

 • basenach prywatnych, 

 • kluby sportowego. 

 • uzdrowiska,

 • prywatne i  publiczne plaże,

 • kąpieliska,

 • ośrodki rehabilitacji,

 

Velaqua jest świetnym wodnym sprzętem rehabilitacyjnym dla ośrodków terapii. Jest on niezatapialny i bardzo stabilny. Daje to pacjentowi ogromne poczucie bezpieczeństwa i zaufania podczas wykonywania ćwiczeń w wodzie np. na basenie. Można go wykorzystywać do rehabilitacji układu mięśniowo-szkieletowego oraz przy leczeniu chorób neuromotorycznych.

 


W zależności od intensywności ćwiczeń możemy uzyskiwać inne efekty. Podczas etapu rozgrzewania pacjent wykonuje powoli okrężne ruchu kończynami dolnymi. Układ oddechowo-krążeniowy zaczyna stopniowo szybciej pracować wraz z mięśniami i stawami.

 

Zwiększenie szybkości/intensywności tych ruchów sprawi, że układy: krwionośny i oddechowy będzie pracował coraz ciężej. Ćwiczenia na siłowni wodnej Velaqua można dodatkowo wykonywać pod zwiększonym oporem. Siła oporu będzie ustawiana i regulowana przez terapeutę/trenera przebywającego w wodzie z pacjentem. Odbywa to się w ten sposób, że pacjent wykonuje ruchy pedałowania, w wyniku których Velaqua przesuwa się do przodu lub do tyłu. W tym czasie trener wypycha urządzenie tak by je zatrzymać.

 

  

Na urządzeniu Velaqua pacjenci mogą ćwiczyć koordynację i równowagę. Pacjenci siedzą na Velaqua i wykonują ćwiczenia dolnymi jak i górnymi kończynami. W zależności od możliwości i pewności siebie pacjent może siedzieć na urządzeniu okrakiem, a dla większej stabilności dłońmi trzymać pływak znajdujący się przed nim. Pacjenci czujący się pewniej w utrzymaniu równowagi mogą siedzieć na Velaqua bokiem i wykonywać ćwiczenia w wodzie.

 

 

Velaqua świetnie się sprawdza w roli chodzika dla osób, które mają trudność w poruszaniu się. Jego stabilność pozwala na samodzielne próby chodzenia w wodzie. Z racji swoich właściwości takim osobom znacznie łatwiej jest się poruszać w takim środowisku. Często we wczesnym okresie rehabilitacji jest to jedyny sposób na to by osoby te poczuły się samodzielne. Mogły podpłynąć sobie tam gdzie chcą i kiedy chcą. W zależności od kierunku oraz możliwościami poruszania nogami i rękoma, pacjent może poruszać się do przodu lub do tyłu.

 

 

Rower Velaqua bardzo korzystnie wpływa na układów mięśniowo-szkieletowy, oddechowo-krążeniowy i równowagi. Nasze urządzenie daje większą autonomię i pomaga wprowadzić do zajęć rehabilitacyjnych element zabawy. Często na zakończenie sesji hydroterapii uczestnicy odbywają rozgrywki w piłkę. Jest to możliwe zarówno przy zajęciach indywidualnych pacjent-trener, jak też i grupowych. Dzięki temu osoby chore na poważne zaburzenia neurologiczne mogą wtedy cieszyć się jakąś formą kontaktu społecznego.

 

 

Nie trzeba Velaqua używać podczas całej sesji ćwiczeń, ale jak widać warto go włączyć aby osiągnąć konkretne cele terapeuty.


Poniżej przedstawiamy zestaw 10 najbardziej podstawowych ćwiczeń na Velaqua. Ćwiczenia są bardzo proste, ale jednocześnie bardzo efektywne. Nasza wyobraźnia oraz doświadczenie trenerskie pozwoli na odpowiednie modyfikowanie zmienianie, wymyślanie zupełnie nowych ćwiczeń.

Basic exercises

1.Pedalling forwards with hands on float

Large movements with back straight and stomach tight.

2.Pedalling backwards with hands on float

Large movements, back-pedalling, with back straight and stomach tight.

3.Pedalling forwards + arm scissors

Large movements, palms facing the direction they are pushing in.

4.Pedalling backwards + reverse breast stroke

Sweeping movements, with stomach contracted when arms are wide.

5.Leg scissors, legs straight with hands on float

Works legs and oblique muscles, with toes pointed.

6.Knee lifts, with hands on float

Abdominals contracted, heels pointing downwards.

7.Hands on float, raise yourself upwards

Arms straight, stomach and buttocks contracted.

8.Swing position, hands on floats, legs tightly together

Works the abdominals. Raise and lower legs with toes pointed.

9.Swing position, hands on floats, legs bent and tightly together

With back straight, lift feet up to the surface of the water, then lower again.

10.Aside the Velaqua, on your front, hands on the seat, arms stretched out straight

Kick your legs vigorously with stomach tight.

 

 

Zobacz poniższy film prezentujący przykładowy zestaw ćwiczeń na Velaqua. Zawarte w nim są między innymi powyższe podstawowe ćwiczenia.


wróć

Bezpieczne zakupy

Fachowa obsługa

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Poznaj nasze nowości
oraz unikalne oferty szybciej niż inni!

Jesteś zainteresowany ofertą zabawek lub urządzeń Aquagym?

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu. Napisz czym jesteś zainteresowany i podaj do siebie kontakt, a my się z Tobą skontaktujemy i przedstawimy ofertę.

Kontakt

HORN

ul. Sikorskiego 19
10-088 Olsztyn

tel 604 113 5541
tel 882 040 050 od pn do pt w godzinach od 10.00 do 17 .00